Blog dla nauczycieli i uczniów Nauczanie i zastosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej w edukacji

Uczę Nowocześnie (Nr 1 grudzień/styczeń 2011/12)

Grudzień 29

Mamy przyjemność poinformować, że ukazał się pierwszy numer „Uczę Nowocześnie” –  poradnikowo- metodycznego pisma w całości poświęconego nowym technologiom w edukacji. 

Więcej na temat pierwszego numeru oraz samo pismo w formacie PDF do pobrania za darmo można znaleźć tutaj.

 

Uwaga!

Do końca roku szkolnego 2011/2012 pismo dostępne w bezpłatnej prenumeraciezobacz szczegóły!

ScreenCast w edukacji

Grudzień 28

Podczas prowadzenia zajęć lub wykładów nie raz spotkałem się z koniecznością wielokrotnego powtarzania i pokazywania na ekranie, jak wykonać różne czynności. W przypadkach, gdy pokaz dotyczył wykonania wielu prostych czynności następujących po sobie, konieczność ich powtarzania dla niektórych słuchaczy była nudna i nużąca, ponieważ posługiwali się komputerem sprawniej niż pozostali, szybciej też wykonywali polecenia.W takich przypadkach z pomocą może przyjść możliwość nagrania tzw. ScreenCastu, czyli zapisu w postaci filmu czynności wykonywanych na ekranie komputera, któremu często towarzyszy komentarz. Taki film możemy udostępnić uczniom lub studentom do samodzielnego oglądania we własnym tempie.

Wskazówka

Wstawki filmowe, stosowane podczas wystąpień publicznych, nie powinny trwać dłużej niż 2-3 minuty.

Czytaj dalszy ciąg wpisu »

Aranżacja miejsca prezentacji – o co spytać organizatorów?

Grudzień 28

Podczas przygotowania wystąpienia publicznego, już na etapie planowania, warto upewnić się, jakim wyposażeniem będziemy dysponować. Większość wyposażenia dostarczają organizatorzy spotkania. Także oni zazwyczaj odpowiadają za aranżację sali. Dobrze jest przemyśleć, co może nam być przydatne, co jesteśmy w stanie ewentualnie zapewnić sami, a czego oczekujemy od organizatorów.  Następnie odpytać o to gospodarzy wydarzenia. Czytaj dalszy ciąg wpisu »

Niniejszy blog tworzy grupa ludzi zakręconych na temat technologii i jej zastosowania w edukacji. Publikowane tutaj materiały mają na celu zainspirować, pomóc i jednocześnie zachęcić do stosowania technologii komunikacyjno – informacyjnej w nauczaniu.

Więcej o naszych celach.

Więcej o autorach.


stat4u