Blog dla nauczycieli i uczniów Nauczanie i zastosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej w edukacji

Konferencje metodyczne OEIiZK

Styczeń 30

Zapraszamy do udziału w konferencjach metodycznych organizowanych przez OEIiZK.

Czytaj dalszy ciąg wpisu »

Techniki Prezentacji w Praktyce – Radom 2011

Styczeń 29

Przykład praktycznego (nie)stosowania się do zasad Technik Prezentacji Mówionych. Przy okazji wspomnienia z konferencji w Radomiu.

Uwaga: komentarze w trybie pełnego ekranu pod fotkami.

Przy okazji nieco wspomnień z miłego spotkania.

A tymczasem do zobaczenia w Kołobrzegu!

Czwarty wymiar w Czwórce – Wirtualna Wizytówka w Internecie

Styczeń 27

W piątek, 27 stycznia w Czwórce Kuba Marcinkiewicz z Januszem Wierzbickim rozmawiali na temat tego, czy warto, i kiedy, tworzyć swoją internetową wizytówkę. Co na takiej wizytówce umieszczać, a publikowania jakich informacji unikać. Link do nagrania niedługo, streszczenie rozmowy i jej głównych tez jeszcze dzisiaj, a teraz już zapraszamy do przeglądu proponowanych (przykładowych)  linków – adresów do informacji, szkoleń, przykładowych serwisów i narzędzi.

Posłuchaj zapisu audycji!

Czytaj dalszy ciąg wpisu »

Nie ma powodu, dla którego ktokolwiek chciałby mieć komputer osobisty w swoim domu…

Styczeń 21

W zeszłym roku minęło 20 lat od założenia Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Ośrodka z którym już ponad 15 lat jestem związany. Z tej okazji popełniłem artykuł / felieton. Założonym celem było odpowiedzieć na pytanie „Jak rozwój technologii wpłynie na nasze życie za 10 – 20 lat?”. Zadanie, przyznacie, karkołomne.  Czytaj dalszy ciąg wpisu »

Czwarty wymiar w Czwórce – WebApps

Styczeń 14

Jeśli nie wiecie czym są tajemnicze WebApps – zapraszamy do wysłuchania audycji w ramach programu Czwarty wymiar nadawanego w piątki między 16:00 a 19:00. Z Arturem Rudnickim tym razem rozmawiał gospodarz programu Kuba Marcinowicz. Strona wydania dostępną jest tutaj wraz z materiałem do odsłuchania!

Czwórki można słuchać i oglądać przez internet

Wystarczy wejść na stronę programu i wybrać odpowiednie łącze w prawym, górnym rogu.

 

« Older Entries

Niniejszy blog tworzy grupa ludzi zakręconych na temat technologii i jej zastosowania w edukacji. Publikowane tutaj materiały mają na celu zainspirować, pomóc i jednocześnie zachęcić do stosowania technologii komunikacyjno – informacyjnej w nauczaniu.

Więcej o naszych celach.

Więcej o autorach.


stat4u