Blog dla nauczycieli i uczniów Nauczanie i zastosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej w edukacji

U progu Cyfrowej Szkoły…

Kwiecień 6

Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej programowi „Cyfrowa Szkoła” a organizowanej przez OEIiZK.

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia 2012 roku (piątek) w auli Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, ul. Nowogrodzka 73, w godzinach 1000-1400.

W programie:

  • przypomnienie założeń pilotażu programu rządowego Cyfrowa Szkoła,
  • zaprezentowanie różnych typów urządzeń spośród bogatej oferty sprzętowej i możliwości ich zastosowania w edukacji w klasach IV – VI,
  • przedstawienie oferty Ośrodka w postaci szkoleń dla nauczycieli; wspierających realizację założeń Cyfrowej Szkoły.

Po spotkaniu w auli, w pracowniach OEIiZK będzie można zapoznać się z ofertą firm i obejrzeć proponowany przez nie sprzęt.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację swojego udziału w konferencji poprzez formularz umieszczony na Platformie Obsługi Szkoleń Ośrodka.

Bezpłatne miejsce w Mrozach?

Kwiecień 5

Prowadzisz ciekawe zajęcia? Korzystasz z narzędzi wartych rozpropagowania? Chcesz opowiedzieć, jak skonfigurować szkolną sieć by działała w ciekawy sposób?

Zgłoś temat warsztatów lub seminarium podczas którego podzielisz się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem z innymi zjazdowiczami! Dla autorów najciekawszych pomysłów przewidujemy bezpłatny udział w zjeździe, a dla najlepiej ocenionych – dodatkowe nagrody.

Dowiedz się więcej na stronie Zjazdu!

Gwarantowane miejsce w Mrozach?

Kwiecień 5

Po raz pierwszy podczas Zjazdu w Mrozach zostanie zorganizowana sesja, na której będzie szansa podzielić się swoimi pomysłami i dobrymi praktykami oraz przedyskutować je w gronie zjazdowiczów. Nadesłane referaty zostaną zrecenzowane, a autorzy zakwalifikowanych tekstów zostaną poproszeni o przygotowania około 10-minutowego wystąpienia na ten temat. Zakwalifikowane referaty zostaną opublikowane na stronie zjazdu, OEIiZK oraz uczenowoczesnie.pl a ich autorzy uzyskają gwarancję udziału!. Najciekawsze pomysły mają szansę na publikacje na łamach Uczę Nowocześnie .

Temat przewodni sesji referatowej:
Mobilna edukacja – przykłady dobrych praktyk szkolnych i projektów edukacyjnych

Dowiedz się więcej na stronie Zjazdu!

Niniejszy blog tworzy grupa ludzi zakręconych na temat technologii i jej zastosowania w edukacji. Publikowane tutaj materiały mają na celu zainspirować, pomóc i jednocześnie zachęcić do stosowania technologii komunikacyjno – informacyjnej w nauczaniu.

Więcej o naszych celach.

Więcej o autorach.


stat4u