Blog dla nauczycieli i uczniów Nauczanie i zastosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej w edukacji

Aktualizacja wideo-podręcznika Live@edu

Maj 31

Dzisiaj dodaliśmy sześć filmów instruktażowych na temat zarządzania użytkownikami w usłudze  Live@edu .

Wideo – podręcznik Live@edu dostępny jest tutaj.

Podręcznik Live@edu

Maj 30

Rozpoczęliśmy publikację materiałów ułatwiających wdrożenie usług Live@edu w szkole. Dostępny jest rozdział wideo-podręcznika mówiący o rejestracji w usłudze. Zapraszamy do zapoznania się z samouczkiem. Wkrótce kolejne materiały na temat zakładania kont użytkowników i zarządzania nimi.

Wideo – podręcznik Live@edu dostępny jest tutaj.

Nasze warsztaty w Mrozach 2012

Maj 21

Zapraszamy na przygotowaną przez redakcję „Uczę Nowocześnie” i k12blog ścieżkę warsztatową zbudowaną wokół tworzenia i publikowania informacji w internecie. Podczas poszczególnych seminariów i warsztatów będzie okazja dowiedzieć się i podyskutować na temat tworzenia serwisów internetowych, komunikatów tekstowych i audiowizualnych, wystąpień przed kamerą, jak również operowania nią, a następnie montażu materiału filmowego. Na koniec omówimy narzędzia działające w modelu chmury obliczeniowej, które mogą być bardzo przydatne – zarówno do realizacji projektów edukacyjnych, ich demonstracji i obrony, jak również w zarządzaniu nimi.

Czytaj dalszy ciąg wpisu »

Niniejszy blog tworzy grupa ludzi zakręconych na temat technologii i jej zastosowania w edukacji. Publikowane tutaj materiały mają na celu zainspirować, pomóc i jednocześnie zachęcić do stosowania technologii komunikacyjno – informacyjnej w nauczaniu.

Więcej o naszych celach.

Więcej o autorach.


stat4u