Blog dla nauczycieli i uczniów Nauczanie i zastosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej w edukacji

Z wrześniowego magazynu EFUN „EduFakty – Uczę Nowocześnie”

Październik 29

Zapraszamy do lektury ostatniego wydania EFUN. Tematem przewodnim, jak to na okres tuż po wakacjach przystało, są filmy, zdjęcia, muzyka i ich zastosowanie w szkolnych projektach. Numer w całości dostępny jest obecnie w prenumeracie. Wkrótce zostanie uruchomiona także sprzedaż detaliczna.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z niektórymi artykułami zamieszczonymi niżej.

Niektóre z artykułów z magazynu EFUN 21:

Cykl konferencji magazynu EFUN: „Cyfrowa szkoła – czyli jaka?”

Październik 28

Spróbujemy wspólnie z uczestnikami konferencji znaleźć odpowiedź na pytanie postawione w tytule. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak budować cyfrową szkołę od strony techniczno-sprzętowej (np. dobór oprogramowania i usług pod kątem konkretnego przedmiotu) oraz administracyjnej. Wyjaśnimy, czym różnią się urządzenia profesjonalne od dostępnych w supermarketach i dlaczego – mimo teoretycznie gorszych parametrów – kosztują więcej.

Zapraszamy na konferencje, podczas których nasi eksperci wytłumaczą, jak pożyteczne mogą być urządzenia mobilne w edukacji i dlaczego warto korzystać z nich, wraz z uczniami, podczas zajęć.

Podzielimy się wieloletnim doświadczeniem w redagowaniu informacji przeznaczonych do publikacji: w internecie, gazetce szkolnej czy biuletynie. Wskażemy typowe błędy i sposoby na ich uniknięcie.

Podpowiemy, jak pracować z młodzieżą przy projektach edukacyjnych (z wykorzystaniem filmowych reportaży, wywiadów i dokumentów). Ostatnia część konferencji dotyczyć będzie przygotowania się do wystąpień przed i za obiektywem kamery.

Uwaga – nowość: warsztaty!

Dzień po konferencji istnieje możliwość wzięcia udziału w warsztatach uzupełniających tematy poruszane podczas sesji plenarnych. Więcej szczegołów na stronie konferencji: http://uczenowoczesnie.pl/konferencje

Czytaj dalszy ciąg wpisu »

Nowoczesne Technologie Informacyjne W Służbie Cyfrowej Szkoły I Administracji Publicznej – Radom 2012

Październik 28

Mamy przyjemność zaprosić na nasze warsztaty w ramach kolejnej konferencji organizowanej przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu.

W tym roku jako redakcja k12blog i magazynu „EduFakty – Uczę Nowocześnie” poprowadzimy co najmniej trzy niezależne tematy, z czego każdy przez dwie godziny warsztatowe.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia zapisów!

Czytaj dalszy ciąg wpisu »

Inauguracja VIII edycji Akademii Technologii Informacyjnej i Komunikacyjnej

Październik 28

Mieliśmy niezwykłą przyjemność zainaugurować w tym roku spotkania w ramach kolejnej edycji akademii organizowanej przez PCEN w Rzeszowie. Podczas spotkania Bartosz Krzyżaniak z Januszem Wierzbickim poprowadzili dwie sesje seminaryjno – warsztatowe zatytułowane:

1. Jak nie popełnić slajdobójstwa, czyli zaplanować, przygotować i wygłosić prezentację

2. Zabójczo skuteczne treści internetowe, czyli jak zaplanować, wypełnić oraz utrzymać ciekawy i użyteczny serwis internetowy

Czytaj dalszy ciąg wpisu »

Mobilna Edukacja w XXI w. – materiały oraz podsumowanie cyklu konferencji

Październik 28

Na początek dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie na nasze spotkania. Zgodnie z obietnicą przygotowaliśmy zestawienie pomocnych materiałów na tematy poruszane podczas spotkań.

Oto niektóre z usług, aplikacji, darmowych dodatków do systemu oraz ciekawe portale i inicjatywy.

Usługa Photosynth.net, czyli prosty sposób na dodanie trzeciego wymiaru naszym zdjęciom i wykonanie pomysłowych prezentacji (także wspomagających wystąpienia publiczne).

Polecamy również rejestrację na portalu pil-network.com, na którym znaleźć można wiele samouczków, pomysłów na ciekawe lekcje i projekty edukacyjne przygotowane nie tylko przez polskich nauczycieli. Są to między innymi projekty opublikowane w ramach konkursów Innowacyjny Nauczyciel i Innowacyjna Szkoła, do udziału w których zachęcamy.

Czytaj dalszy ciąg wpisu »

Niniejszy blog tworzy grupa ludzi zakręconych na temat technologii i jej zastosowania w edukacji. Publikowane tutaj materiały mają na celu zainspirować, pomóc i jednocześnie zachęcić do stosowania technologii komunikacyjno – informacyjnej w nauczaniu.

Więcej o naszych celach.

Więcej o autorach.


stat4u