Blog dla nauczycieli i uczniów Nauczanie i zastosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej w edukacji

Dyrektor XXI wieku – zaproszenie na konferencję

Styczeń 28

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich dyrektorów i osoby odpowiedzialne za zarządzanie w oświacie na konferencję Dyrektor XXI wieku, której jesteśmy współorganizatorem, jako magazyn EduFakty ― Uczę Nowocześnie. Hasło przewodnie spotkania to Mobilność, Bezpieczeństwo i Innowacyjność. Tematyka konferencji dotyczyć będzie zagadnień, z którymi boryka się współczesny dyrektor szkoły, m.in. ochrony i przetwarzania danych osobowych w placówkach oświatowych, nowoczesnych technologii, public relations, prawa oświatowego oraz procesu zamiany dziennika papierowego na jego formę elektroniczną.

Tegoroczna, I edycja konferencji odbędzie się 12-13 kwietnia 2013 r. w Mszczonowie w hotelu Panorama. Obiekt wyposażony jest w kilkanaście sal wykładowych i seminaryjnych, które pozwalają  poprowadzić jednocześnie kilka różnych seminariów. Uczestnicy mogą spośród nich wybierać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowym harmonogramem wykładów i seminariów.

Męska łydka – doświetlona, czyli jak nasze konferencje widzą inni

Styczeń 18

Ostatnio trafiliśmy na ciekawie prowadzony przez panią Izabelę Tumas blog Biblioteki Gimnazjum nr 3 imienia H. Sienkiewicza w Będzinie. To świetny przykład, jak poprowadzić  blog instytucji (biblioteki, szkoły), żeby był interesujący dla czytelników!

Przeglądając wpisy trafiliśmy na dwa prezentujące ciekawe spojrzenie na nasze konferencje. Pierwszy, zatytułowany Męska łydka – doświetlona to relacja z konferencji Cyfrowa Szkoła – czyli jaka? Wcześniejszy dotyczący spotkania zatytułowanego Mobilna edukacja w XXI wieku. Zachęcamy do lektury :)

 

Konferencja „e-podręcznik – przyszłość szkoły zaczyna się dziś…” już w poniedziałek w Warszawie

Styczeń 17

Jeszcze można się zgłosić na konferencję „E-podręcznik jako fundament e-edukacji”.W jej trakcie zostanie zaprezentowany bezpłatny, w pełni multimedialny, podręcznik do matematyki. E-podręcznik był testowany w dwudziestu szkołach województwa pomorskiego. Został też udostępniany w dwóch wersjach: uczniowskiej i nauczycielskiej. Obie są bezpłatne. Organizatorzy konferencji zaplanowali warsztaty, w trakcie których chętni nauczyciele będą mogli samodzielnie przetestować pracę z e-podręcznikiem pod okiem trenerów. Ważną częścią konferencji będzie też panel ekspercki „E-podręcznik – jest i co dalej?” W dyskusji wezmą udział przedstawiciele instytucji oświatowych oraz nauczyciele praktycy, stosujących w pracy dydaktycznej e-podręcznik do matematyki dla I klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Konferencja odbędzie się 21 stycznia w sali konferencyjnej Hotelu Golden Tulip w Warszawie jako część finansowanego z funduszy unijnych projektu „e-podręcznik, przyszłość szkoły zaczyna się dziś…”.

Organizatorem konferencji jest wydawca e-podręcznika Young Digital Planet. Patronat nad przedsięwzięciem objął magazyn EduFakty – Uczę Nowocześnie.

Szczegółowe infromacje zaproszenie można znaleźć na stronie projektu lub pobrać w wersji PDF.

Bezpłatne szkolenia online z Office365

Styczeń 17

Z przyjemnością informujemy, że udostępnione zostały materiały szkoleniowe w postaci samouczków wideo omawiające usługę Office365. Samouczki mogą być przydatne dla wszystkich, którzy korzystają, lub chcą skorzystać w szkole z bezpłatnej wersji usługi przeznaczonej dla edukacji. O jej wdrożeniu dla szkoły pisaliśmy na łamach magazynu EduFakty – Uczę Nowocześnie w numerze EFUN 21 (artykuł dostępny w wersji PDF do pobrania z wpisu na naszym blogu tutaj) oraz rozwinęliśmy temat zakładania wielu kont przy użyciu skryptu w numerze 22. Dzięki samouczkom każdy może lepiej poznać możliwości drzemiące w Office365 i zastosować je nie tylko w szkolnych projektach edukacyjnych, ale także w usprawnieniu pracy rady pedagogicznej.

Samouczki dostępne są pod adresem: http://www.szkoleniaoffice365.pl/User

Osobom zastanawiającym się, do czego takie usługi, jak Office365 mogą się przydać w szkole, polecamy artykuł Technologia informacyjna i usługi sieci społecznościowych w projektach edukacyjnych dostępny w wydaniu PDF naszego magazynu (luty/marzec 2012, strony 76-78) który można pobrać tutaj.

 

Niniejszy blog tworzy grupa ludzi zakręconych na temat technologii i jej zastosowania w edukacji. Publikowane tutaj materiały mają na celu zainspirować, pomóc i jednocześnie zachęcić do stosowania technologii komunikacyjno – informacyjnej w nauczaniu.

Więcej o naszych celach.

Więcej o autorach.


stat4u