Październik 28

Na początek dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie na nasze spotkania. Zgodnie z obietnicą przygotowaliśmy zestawienie pomocnych materiałów na tematy poruszane podczas spotkań.

Oto niektóre z usług, aplikacji, darmowych dodatków do systemu oraz ciekawe portale i inicjatywy.

Usługa Photosynth.net, czyli prosty sposób na dodanie trzeciego wymiaru naszym zdjęciom i wykonanie pomysłowych prezentacji (także wspomagających wystąpienia publiczne).

Polecamy również rejestrację na portalu pil-network.com, na którym znaleźć można wiele samouczków, pomysłów na ciekawe lekcje i projekty edukacyjne przygotowane nie tylko przez polskich nauczycieli. Są to między innymi projekty opublikowane w ramach konkursów Innowacyjny Nauczyciel i Innowacyjna Szkoła, do udziału w których zachęcamy.

Portal pil-network.com i bezpłatne programy Learning Suite

W czasie konferencji łączyliśmy się m.in. z Jolą Gałecką, naszą koleżanką z firmy Yang Digital Planet, która opowiadała o trendach w edukacji, w szczególności o elementach gryfikacji i grywalizacji. Do łączenia wykorzystywaliśmy usługę Lync będącą częścią Microsoft Office 365 oferowanego dla instytucji edukacyjnych bezpłatnie.

Usługi sieci społecznościowej w edukacji oraz edukacja na żywo online

Ponieważ otrzymujemy sporo pytań na temat używanych podczas wykładów urządzeń i programów, oto krótkie podsumowanie:

Krótkie ralacje zdjęciowe ze spotkań zorganizowanych październiku można znaleźć pod adresem: https://picasaweb.google.com/redakcjak12blog.

Zapraszamy także na inne nasze konferencje. Ich stale aktualizowany spis znaleźć można pod adresem: http://uczenowoczesnie.pl/konferencje.

Więcej informacji na temat ciekawych programów, inicjatyw i usług znaleźć można na łamach naszego magazynu. Cztery promocyjne egzemplarze można przeglądać lub pobrać na swój komputer w postaci PDF pod adresem: http://issuu.com/efun lub bezpośrednio z naszego blogu.

Na końcu chcemy podziękować tym, bez których przedsięwzięcie nie mogłoby mieć miejsca. Partnerom technologicznym, bez których nie udałoby się zrealizować nie tylko cyklu, ale zapewne nawet pojedynczej konferencji. Współorganizatorom z sekcji Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych przy Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich oraz poszczególnych bibliotek pedagogicznych (m.in. w Krakowie, Poznaniu, Przemyślu oraz Tarnobrzegu), które nas gościły.

Przeczytaj o wiosennej edycji powyższego cyklu tutaj.