Październik 28

Mieliśmy niezwykłą przyjemność zainaugurować w tym roku spotkania w ramach kolejnej edycji akademii organizowanej przez PCEN w Rzeszowie. Podczas spotkania Bartosz Krzyżaniak z Januszem Wierzbickim poprowadzili dwie sesje seminaryjno – warsztatowe zatytułowane:

1. Jak nie popełnić slajdobójstwa, czyli zaplanować, przygotować i wygłosić prezentację

2. Zabójczo skuteczne treści internetowe, czyli jak zaplanować, wypełnić oraz utrzymać ciekawy i użyteczny serwis internetowy

Wszystkich uczestników zapraszamy do lektury pierwszego wydania magazynu „Uczę Nowocześnie” dostępnego online oraz do pobrania w formie PDF z serwisu http://issuu.com/efun. Tam można znaleźć pełen materiał dotyczący wystąpień publicznych, o którym rozmawialiśmy w czasie seminarium.

W kolejnych numerach opisaliśmy  m.in. usługę photosynth.net, program Image Composite Editor, Deep Zoom Composer, dodatek Mouse Mischief oraz wiele innych usług i programów przydatnych podczas opracowywania swoich wystąpień. Na k12blog znaleźć można materiały związane z tworzeniem animacji w programie Microsoft PowerPoint. Polecamy także wpis dotyczący aranżacji sali, w której będziemy występować i jej wyposażenia (dostępny tutaj).

Już od najbliższego numeru magazynu „EduFakty – Uczę Nowocześnie” zapraszamy na cykl związany z pisaniem i edycją informacji.

Informacje dotyczące prenumeraty można znaleźć tutaj.

Niżej krótka fotorelacja ze spotkania.