Październik 28

Spróbujemy wspólnie z uczestnikami konferencji znaleźć odpowiedź na pytanie postawione w tytule. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak budować cyfrową szkołę od strony techniczno-sprzętowej (np. dobór oprogramowania i usług pod kątem konkretnego przedmiotu) oraz administracyjnej. Wyjaśnimy, czym różnią się urządzenia profesjonalne od dostępnych w supermarketach i dlaczego – mimo teoretycznie gorszych parametrów – kosztują więcej.

Zapraszamy na konferencje, podczas których nasi eksperci wytłumaczą, jak pożyteczne mogą być urządzenia mobilne w edukacji i dlaczego warto korzystać z nich, wraz z uczniami, podczas zajęć.

Podzielimy się wieloletnim doświadczeniem w redagowaniu informacji przeznaczonych do publikacji: w internecie, gazetce szkolnej czy biuletynie. Wskażemy typowe błędy i sposoby na ich uniknięcie.

Podpowiemy, jak pracować z młodzieżą przy projektach edukacyjnych (z wykorzystaniem filmowych reportaży, wywiadów i dokumentów). Ostatnia część konferencji dotyczyć będzie przygotowania się do wystąpień przed i za obiektywem kamery.

Uwaga – nowość: warsztaty!

Dzień po konferencji istnieje możliwość wzięcia udziału w warsztatach uzupełniających tematy poruszane podczas sesji plenarnych. Więcej szczegołów na stronie konferencji: http://uczenowoczesnie.pl/konferencje

Adresaci konferencji

Zapraszamy nauczycieli, niezależnie od nauczanego przedmiotu, dyrektorów, bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz przedstawicieli organów prowadzących i nadzorujących placówki oświatowe. Udział w konferencji jest bezpłatny a liczba miejsc ograniczona!

Współorganizatorzy

Konferencje odbędą się dzięki współpracy magazynu „EduFakty – Uczę Nowocześnie” z  Sekcją Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych przy Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich oraz serwisem Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna.

Spotkania już w listopadzie i grudniu 2012

Konferencja odbędzie się w tym roku w pięciu miastach: Toruniu, Warszawie, Katowicach, Białymstoku oraz w Łodzi. Kolejne spotkania zostaną zaplanowane w lutym i marcu 2013.

Więcej informacji

Szczegółowy harmonogram, tematy wykładów i warsztatów, informacje o zapisach na konferencję oraz formularz rejestracji na  warsztaty dostępne są w naszym serwisie konferencyjnym pod adresem: http://uczenowoczesnie.pl/konferencje