Z przyjemnością informujemy, że udostępnione zostały materiały szkoleniowe w postaci samouczków wideo omawiające usługę Office365. Samouczki mogą być przydatne dla wszystkich, którzy korzystają, lub chcą skorzystać w szkole z bezpłatnej wersji usługi przeznaczonej dla edukacji. O jej wdrożeniu dla szkoły pisaliśmy na łamach magazynu EduFakty – Uczę Nowocześnie w numerze EFUN 21 (artykuł dostępny w wersji PDF do pobrania z wpisu na naszym blogu tutaj) oraz rozwinęliśmy temat zakładania wielu kont przy użyciu skryptu w numerze 22. Dzięki samouczkom każdy może lepiej poznać możliwości drzemiące w Office365 i zastosować je nie tylko w szkolnych projektach edukacyjnych, ale także w usprawnieniu pracy rady pedagogicznej.

Samouczki dostępne są pod adresem: http://www.szkoleniaoffice365.pl/User

Osobom zastanawiającym się, do czego takie usługi, jak Office365 mogą się przydać w szkole, polecamy artykuł Technologia informacyjna i usługi sieci społecznościowych w projektach edukacyjnych dostępny w wydaniu PDF naszego magazynu (luty/marzec 2012, strony 76-78) który można pobrać tutaj.