Jeszcze można się zgłosić na konferencję „E-podręcznik jako fundament e-edukacji”.W jej trakcie zostanie zaprezentowany bezpłatny, w pełni multimedialny, podręcznik do matematyki. E-podręcznik był testowany w dwudziestu szkołach województwa pomorskiego. Został też udostępniany w dwóch wersjach: uczniowskiej i nauczycielskiej. Obie są bezpłatne. Organizatorzy konferencji zaplanowali warsztaty, w trakcie których chętni nauczyciele będą mogli samodzielnie przetestować pracę z e-podręcznikiem pod okiem trenerów. Ważną częścią konferencji będzie też panel ekspercki „E-podręcznik – jest i co dalej?” W dyskusji wezmą udział przedstawiciele instytucji oświatowych oraz nauczyciele praktycy, stosujących w pracy dydaktycznej e-podręcznik do matematyki dla I klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Konferencja odbędzie się 21 stycznia w sali konferencyjnej Hotelu Golden Tulip w Warszawie jako część finansowanego z funduszy unijnych projektu „e-podręcznik, przyszłość szkoły zaczyna się dziś…”.

Organizatorem konferencji jest wydawca e-podręcznika Young Digital Planet. Patronat nad przedsięwzięciem objął magazyn EduFakty – Uczę Nowocześnie.

Szczegółowe infromacje zaproszenie można znaleźć na stronie projektu lub pobrać w wersji PDF.