Luty 9

Podczas zimowych ferii, jako redakcja EFUN, odwiedzilismy chore dzieci uczące się w Zespole Szkół nr 78 im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Instytucie Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Przyjęły nas bardzo ciepło.

Na zimowe ferie czekają wszyscy – to przecież czas odpoczynku od szkoły, czas wycieczek – bliższych i dalszych, czas na uprawianie zimowych sportów. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich.
Młodzi pacjenci Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie nie pojechali w góry, nie szusowali na nartach, nie bawili się na ślizgawkach. Nie pojechali nawet do domów. Postanowiliśmy ich odwiedzić i choć trochę umilić im czas. Na początku mazowieckich ferii stawiliśmy się, zaopatrzeni w komputery, w CZD gotowi do przeprowadzenia warsztatów.

Najmłodsi pacjenci nie tylko dowiedzieli się, czym jest awatar, ale stworzyli własne mówiące postacie. Starsi przygotowali interaktywny plakat w serwisie Glogster. Po kilku dniach do redakcji trafił plakat wykonany przez dzieciaki, na którym umieściły zdjęcia z zajęć.

Dziękujemy!

> Glog przygotowany przez uczniów – pacjentów CZD