Luty 13

W najnowszym numerze magazynu EduFakty – Uczę Nowocześnie tematem przewodnim jest Sieć w szkole, szkoła w sieci. Jednak każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Przedstawiliśmy bowiem tematy związane z fotografią, przygotowaniem przez uczniów portfolio swoich prac czy  multimedialnego plakatu w internecie.

Zainteresowani tworzeniem interaktywnych testów zwrócą uwagę na kontynuację samouczka programu Hot Potatoes, a Ci, którzy chcą tworzyć książki na tablety – na drugą część przewodnika poświęconego iBook Authors. Dla osób uczących programowania mamy dla artykuł wprowadzający w świat Pythona i związany z nim konkurs dla uczniów prowadzony przez OEIiZK. Rozstrzygnęliśmy również wcześniejsze konkursy dla nauczycieli ogłoszone przez redakcję EFUN i mamy do zaproponowania kolejny, którego partnerem jest program Microsoft Partners in Learning.

Temat przewodni numeru to jednocześnie  rozpoczęcie nowego cyklu artykułów opisujących, jak w szkole zorganizować wydajną i bezpieczną z punktu widzenia nauczycieli i uczniów sieć, jak nią zarządzać oraz na jakie problemy zwracać szczególną uwagę. Wraz ze specjalistami w tej dziedzinie będziemy doradzać, jak je rozwiązać.

Szczegółowy spis treści dostępny jest na stronach magazynu EFUN.