Styczeń 9

1 grudnia 2011.

Kochany dzienniczku,

wkrótce święta, najpierw Mikołajki – muszę coś wymyślić dla Ewki – a potem jeszcze dwa tygodnie i wreszcie wolne!!

Ciekawe co wydumają na zaliczenie z infy przed końcem zajęć…

7 grudnia 2011.

No i wykrakałam. Babka od informatyki powiedziała, że mamy zrobić kartkę z życzeniami świątecznymi. Ciekawe po co, przecież dziś już nikt nie wysyła kartek. A poza tym to się raczej powinno robić na jakiejś plastyce czy czymś takim, ale na infie? Rysowałam w Paint’cie w podstawówce i to samo mam robić teraz?

12 grudnia 2011.

Wydało się. Zuzka z Ib mówi, że u nich w podstawówce to pracowali na takich małych komputerkach (jakieś klasowematy, czy jakoś tak), no i oni robili tam taki projekt, że w PowerPoincie się wstawiało dwa slajdy i z tego wychodziła im kartka pocztowa. No niech im będzie, mogę to zrobić. Robię już bardziej zaawansowane prezentacje dla mamy i z czymś takim na pewno sobie poradzę…

13 grudnia 2011.

Jednak nie. Niestety to nie takie proste. W 1b jednak nie robili PowerPointa tylko Logomocję. Tylko nie to! Znów będzie ganianie żółwia!

14 grudnia 2011.

Uff, nie było tak źle, ta Logomocja jednak nie jest aż taka nudna! A jaką kartkę zrobiłam! Na pierwszej stronie wstawialiśmy animowanego bałwanka – i wszyscy przyznali, że mój był najładniejszy! Ma się ten talent plastyczny…  No a potem dodaliśmy kolejne strony: z jeżdżącym na saniach Mikołajem, potem był dom z kominem przez który wchodził do środka i na koniec choinka ze światełkami, bombkami, no i sama dodałam kolędę Cicha noc. I wreszcie zrozumiałam o co biega z tymi animacjami, i jak tak naprawdę porusza się żółw. A potem najciekawsze kartki można było zapisać na serwerze szkolnym, a Informatyczka nawet dodała dla nas wysyłanie ich pocztą do znajomych, i w ogóle. Idą święta! Hurra!


Komputery Classmate PC to rodzaj netbooków edukacyjnych wyposażonych w specjalne oprogramowanie pozwalające na zarządzanie wirtualną klasą i pracami uczniów. W ramach projektu Intel Learning Series powstał między innymi specjalny podręcznik metodyczny dla nauczycieli pragnących wykorzystywać te komputery na swoich lekcjach.

Program Logomocja jest polską edycją dydaktycznego środowiska Imagine Logo. Umożliwia on nie tylko tradycyjną pracę w Logo, ale również tworzenie obiektów i zdarzeń, zaawansowanej grafiki oraz złożonych animowanych postaci, operowanie przyciskami, suwakami oraz polami tekstowymi, obsługę plików multimedialnych itp.

Felieton w Uczę Nowocześnie

Autorką felietonu jest Agnieszka Borowiecka (OEIiZK). Następne felietony będzie można przeczytać w Uczę Nowocześnie :)