Jak już pisaliśmy, będziemy obecni na VIII Spotkaniu Opiekunów Pracowni Komputerowych w Kołobrzegu. Ustalony został już program konferencji i plan warsztatów.

Zapraszamy na nasze zajęcia – organizowane przez ekipę Uczę Nowocześnie i k12blog!

Niżej przedstawiamy dokładny plan naszych wykładów i warsztatów wraz z krótkim opisem.

Wykłady

Panel dla informatyków – opiekunów szkolnych pracowni

Temat:  Chmura kontra Szkolny Serwer
Prelegent: Janusz Wierzbicki
Czas: Czwartek, 12:10

Wykład w oparciu o praktyczne przykłady, omawiające gdzie i kiedy warto iść w kierunku usług działających w chmurze, a do czego i jak stosować serwer szkolny.

Panel dla nauczycieli różnych przedmiotów

Temat: Mobilna Edukacja w XXI wieku
Prelegent:
Janusz Wierzbicki
Czas:
Czwartek, 13:20

Rola technologii mobilnej w edukacji (czy, jak i dlaczego ją wykorzystywać). Usługi w chmurach – w życiu prywatnym; w szkole, w pracy z uczniem, rodzicem oraz w ramach rady pedagogicznej. Urządzenia mobilne (laptopy, tablety, telefony) i ich znaczenie dzisiaj i w najbliższej przyszłości – prywatne i szkolne. Jak się zmieniają treści, dostęp do nich, sposób postrzegania świata a więc i nauki. Konsekwencje dla szkół, szkolnych i pedagogicznych bibliotek. Projekty edukacyjne – z czego, kiedy, dlaczego i jak korzystać w pracy z młodzieżą?

Konsultacje

Czas: Czwartek, 17.00
Miejsce: Z.S. im H Sienkiewicza ul. 1 Maja 47

Temat: Techniki Prezentacji, multimedia i mobilność.
Sala: 4a

Temat: Pracownie SBS – stara i nowa kolekcja
Prowadzący: Artur Rudnicki – Uczę Nowocześnie – ZST – Radom
Sala: 6A

Czas: Piątek 10.02.2012
Miejsce: Zespół Szkół im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu ul. 1 Maja 47

Temat: Zabójczo skuteczne wystąpienia publiczne, czyli jak nie popełnić slajdobójstwa

Czy miałeś kiedyś wrażenie, że właśnie zmarnowałeś kawałek życia przysypiając podczas wystąpień na konferencjach, których scenariusz wyglądał zawsze tak samo? Zdenerwowany prelegent i poganiający go prowadzący (najczęściej nerwowo wbijający wzrok w tarczę zegara). Oprócz tego przelatujące przed nami, w straszliwym tempie, slajdy (niech ktoś spróbuje coś z nich zanotować) i powtarzane niczym mantra: „Kończy się czas na moją prezentację, wiec szybko przejdę przez te slajdy i pominę kwestie dla państwa nieistotne”. Ten swoisty wyścig prowadzącego z prelegentem oraz prelegenta z projektorem jest groteskowy i niestety nazbyt częsty, by o nim nie wspominać. Dlatego warto poznać kilka skutecznych sposobów, by samemu wystepując nie powodować takich sytuacji. Zapraszamy na seminarium oraz do lektury nowego dwumiesięcznika – Uczę Nowocześnie!

Sala: 4A, Internat parter
Sesje zaczynają się o: 10:00; 12:30; 16:15
Prowadzący: Janusz Wierzbicki

Temat: Multimedia, prezentacje i wirtualne światy

Podczas seminarium zaprezentowane i omówione zostaną ciekawe aplikacje, dodatki do systemu operacyjnego oraz usługi działające w chmurze wspomagające przygotowanie i prowadzenie ciekawych prezentacji na różnych przedmiotach.

Sala: 4A, Internat parter
Sesje zaczynają się o: 11:15; 15:00; 17:30

Temat: Nowa kolekcja dla szkół (Cloud Collection 2012) – Windows Server 2008 R2

Seminarium kierowane jest do nauczycieli – opiekunów pracowni komputerowych. W czasie zajęć prowadzący dokonają demonstracji wdrożenia pracowni opartej o nowy serwer Windows Server 2008 R2 i kolekcję Cloud Collection 2011 oraz działania najważniejszych elementów.

Sesje zaczynają się o: 10:00; 12:30
Prowadzący: Artur Rudnicki

Temat: Rozwiązania terminalowe dla szkoły – MultiPoint Server 2011

Podczas warsztatów omówiony zostanie MultiPoint Server 2011. Przedstawimy, do czego oraz kiedy można i warto go wykorzystywać, a do jakich zastosowań się nie nadaje. Prowadzący zademonstrują łatwość konfiguracji zestawu, zalety dla nauczycieli przedmiotów nieinformatycznych pozwalające w sposób jasny i pewny zarządzać stanowiskami uczniowskimi (np. blokując ekran). Będzie również okazja sprawdzić wydajność tego rozwiązania w działaniu, a prowadzący udzielą szerszych informacji na jego temat. Warto podkreślić, iż warsztaty zostały opracowane pod kątem nauczycieli będących zwykłymi użytkownikami, (nie administratorów sieci), dla których prostota jest najważniejszą zaletą rozwiązania.

Sesje zaczynają się o: 11:15
Prowadzący: Artur Rudnicki

Temat: Usługi sieci społecznościowej w edukacji na przykładzie Windows Live@edu

Na warsztaty zapraszamy nauczycieli dowolnych przedmiotów. Podczas zajęć zostaną omówione edukacyjne usługi społecznościowe Windows Live@edu oraz możliwość ich wykorzystania na przykładzie różnych projektów. Przedstawiony zostanie sposób wdrożenia usługi w szkole, a na żywo będzie okazja wykonać ćwiczenia związane z użytkowaniem usług oraz powiązanego z nimi pakietu programów Windows Live Essentials.

Sesje zaczynają się o: 15:00; 16:15; 17:30
Prowadząca: Marta Wnukowicz