Sierpień 9

Proponowane książki, to literatura z którą w naszej opinii powinniśmy się zapoznać obowiązkowo jeśli chcemy tworzyć ciekawe i czytelne slajdy, oraz przygotowywać swoje wystąpienia w taki sposób, by na długo zapadały w pamięć słuchaczom.

Uwaga

Warto tutaj podkreślić, że większość z nich, mimo iż napisane w sposób niezwykle prosty, czytelny i zrozumiały, zawiera wskazówki o tyle cenne, co przeznaczone dla osób nieco już zaawansowanych w przygotowywaniu i prowadzeniu wystąpień publicznych. Będą się one czasami różnić, i na pierwszy rzut oka stać w sprzeczności z podawanymi przez nas radami.

Przykład może stanowić sprawa dotycząca tytułów slajdu.  W większości prezentowanych książek znaleźć można informację, że slajdy nie muszą zawierać tytułów, lub wręcz, że zawierać ich nie powinny. Jednak warto zwrócić uwagę, że dla osoby rzadko mającej okazję występować publicznie, której zadaniem jest przygotować i poprowadzić wystąpienie na określony temat tylko raz – tytuły zamieszczone na slajdach mogą niezwykle pomóc… Każdy, kto etap początkującego prelegenta ma za sobą, zrozumie co mamy na myśli.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z proponowanymi pozycjami książkowymi.

Kliknij: Polecane książki