Grudzień 28

Czy miałeś kiedyś wrażenie, że właśnie zmarnowałeś kawałek życia przysypiając podczas wystąpień na konferencjach, których scenariusz wyglądał zawsze tak samo? Zdenerwowany prelegent i poganiający go prowadzący (najczęściej nerwowo wbijający wzrok w tarczę zegara). Oprócz tego przelatujące przed nami, w straszliwym tempie, slajdy (niech ktoś spróbuje coś z nich zanotować) i powtarzane niczym mantra: „Kończy się czas na moją prezentację, wiec szybko przejdę przez te slajdy i pominę kwestie dla państwa nieistotne”. Ten swoisty wyścig prowadzącego z prelegentem oraz prelegenta z projektorem jest groteskowy i niestety nazbyt częsty, by o nim nie wspominać. Dlatego warto poznać kilka skutecznych sposobów, by samemu wystepując nie powodować takich sytuacji. Przy okazji, warto wiedzę na ten temat szerzyć wśród naszych uczniów i studentów, by ich referaty oraz ustne odpowiedzi sprawiały nam przyjemność, a im przychodziły bez większego trudu.

Zapraszamy do lektury pierwszego numeru czasopisma Uczę Nowocześnie. Tematem przewodnim wydania są właśnie techniki prezentacji, czyli prawie wszystko na temat zaplanowania, przygotowania oraz wygłoszenia wystąpienia publicznego.

Na stronach naszego serwisu będziemy publikować materiały dodatkowe, uzupełniające zamieszczone w piśmie artykuły. Zapraszamy także do lektury strony głównej naszego wydawnictwa!

Pobierz lub przeczytaj